Дуги мушки џемпери су главна правила избора

Модни стручњаци из модне индустрије тврде да је јакна битан елемент основне гардеробе, и за жене и за мушкарце. Ова универзална ствар је обдарена масом предности - задржава топлоту, у зависности од модела која се уклапа у многе стилове, додаје шик и каризму слици.

Тренд јесенско-зимске сезоне је дуга јакна која покрива бокове. У таквој одећи мушкарац се не боји ни хладноће ни ветра, тако је лепо да се увече увече, на пример, седећи у павиљону или на веранди сеоске куће, уживајући на свежем ваздуху и не бојећи се да се замрзне.

Врсте, модели мушких џемпера

Под омотачем се обично схвата производ од вуне за горњи део тела са чврстим наслоном и две предње половине, причвршћивањем са дугмадима. Џемпер, џемпер, џемпер, пуловер, дуксеви дугују свој изглед овој одећи. И данас, ове ствари уједињује једно заједничко име - јакна.

Има много сортимушки дужи џемпери, који укључују :

  • кардиган - верзија јакне без огрлице;
  • џемпер- производ са високим овратником без дугмади;
  • џемпер- производ, обложен преко главе, без дугмади и без огрлице, са округлим изрезом;
  • пуловер- краткоспојник са В-изрезом без копча;
  • дукс- јакна опремљена гријачем, израђена у спортском стилу;
  • дукс - верзија џемпера без затварача, са вратом у облику слова У, џеповима за закрпе, капуљачом, привлачним украсима и логотипима;
  • Хоодиеје такође верзија за мајицу, а производ слободног резања је опремљен капуљачом, патентним затварачем.

Модерни произвођачи нуде велики број модерних џемпера представницима јачег пола, а са почетком нове јесенско-зимске сезоне дизајнери нуде најновије трендове нових производа. Зато свака верзија јакне има своје карактеристике према одређеним карактеристикама - облик огрлице и рукава, трим, рез.

Модни трендови за мушке џемпере

Мода последњих година диктира одређена релевантна решења за све врсте одеће, укључујући мушке весте. Врући трендови - издужени модели, слободан рез, слојевитост, асиметрија, необавезни стилови, ретро, ​​бохо, превелики и, наравно, неуморни класици.

Велика пажњаУгледни дизајнери посвећују палети боја јакна, оригиналних отисака, изражајних контрастних комбинација, природних текстура.

Модни мушки џемпер треба да буде дугачак. Што је дуже, то је вероватније да ће мушкарац ући у модни тренд.

Најчешћа дужина, која се сматра најпогоднијом, је јакна испод појаса на панталонама. Међутим, модови који воле да привуку пажњу, бирају опције које покривају задњицу и чак досежу ниво колена.

Ахроматичне боје

Ако говоримо о боји, онда је тренд класична акроматика. Безувјетно води црно. Црни џемпери носе се углавном са црним дном и црним чизмама, али за канцеларијску верзију, блистава бела кошуља треба да буде обавезан додир.

Поред тога, дизајнери нуде занимљиве моделе са контрастним, најчешће белим уметцима.

Вхите

Бели издужени џемпер - елегантнија опција, погодна за неформалне догађаје. Производи могу бити једнобојни, на примјер, груби, рустикално плетени џемпери са аранама и нараменицама, а штампани изгледају веома лијепо и елегантно.

Дизајнери препоручују младе људе који су се стидили спортског стила.обратите пажњу на бијеле плетене пуловере са свијетлим натписима и великим логотипом.

Граи

Сиви џемпери изгледају елегантно у једнобојном. Због великог броја нијанси, чврсти производи не изгледају досадно и отрцано. Дакле, сиви кардигани, прслуци, класични дими или угаони џемпери савршено се уклапају у канцеларију и зато остају тражени.

За оне који сматрају да је сива ипак досадна, обратите пажњу на производе за блокирање боја, где је сива одличан тандем са смарагдним, тиркизним, црвеним.

Пастелние сенки

Пастелне нијансе (блиједе лила, светло плава, крем) су и даље релевантне, које се данас користе за производњу производа, намењених не само за пролеће-лето, већ и за јесенско-зимску сезону.

Бригхт цолорс

Тренд боје су црвена (тамне нијансе), плава, чоколада, кафа, беж и, неочекивано, ружичаста.

У последње време, ова светла, живописна боја, која више није прерогатив искључиво женске гардеробе, мигрирала је у мушко. Ово се, наравно, не односи на светле нијансе у стилу барбике, већ на бледо ружичасте тонове - лаванду, кремасто ружичасту, ружичасту дрвену итд.

Обичајно се користи ружичаста бојамонопхониц моделс. Дуга спортска јакна ружичасте боје са разним отисцима и логотипима ће изгледати елегантно.

Принтс

Што се тиче отисака, ћелија и трака, геометрија и апстракција, техника штампања мозаика и техника патцхворк-а брзо добијају на популарности, увек у тренду ћелије. Рјеђе се сусрећете са животињским и биљним орнаментима.

Али скандинавски отисци (јелен, пахуљице итд.) Нису могли бити релевантнији током новогодишњих и божићних празника, сматрају се хитом јесенско-зимске сезоне.

Посебно је потребно рећи за траку , она се налази у готово свим збиркама познатих дизајнера и краси дугачке мушке пуловере у цијелости или дјеломично. Траке могу бити хоризонталне и вертикалне, свијетле и неутралне, широке и уске - све овиси о особним преференцијама.

Поред тога, било који модел мушких дугих џемпера може се наћи у маскирној боји. Камуфлажни отисак се по правилу налази на хауби, џеповима спортских џемпера.

Материали

Један од кључних трендова посљедњих година је природност у комбинацији с удобношћу. Због тога модерни произвођачи покушавају да користе природне текстуре које су удобне за ношење, имају високе термоизолационе особине и са добром пажњом дуго времена.губе естетски изглед.

Синтетика данас није у тренду. Наравно, то је јефтиније него, рецимо, кашмир или алпака, али у исто вријеме има пуно мана: практично се не загријава, не изгледа привлачно и брзо губи своју презентацију. Међутим, то не значи да је одбио да га у потпуности искористи. Додаје се саставу вуне, тако да је производ еластичан и пријатан за ношење.

Истовремено, потребно је обратити пажњу на информације произвођача, које се обично наводе на етикети. Однос вунених и вештачких влакана у просеку треба да буде 50 до 50, али што је вуна више скупа и квалитетнија.

Главни природни материјали за производњу мушких џемпера су овчја вуна, кашмир, мерино вуна, алпака, ангора, мохер.

Поред тога, дизајнери активно користе руно (за завршну обраду и за врх производа), трапер, баршун. Велвет џемпери засићених тамних боја (црна, тамноцрвена, чоколада, плава), направљени у спортском стилу, изгледају аристократски и елегантно.

Мушки дуги џемпери не могу се похвалити таквим обиљем декоритета као женски модели, али дизајнери ипак дајусвојим производима још више естетике и оригиналности.

Најчешћи елемент декорације који се користи за обрезивање плетених џемпера је крзно. Може се налазити на хауби, рукавима, џеповима, на поклопцу, у потпуности покрити производ. Зимске варијанте јакне опремљене су топлом кожном подставом. Такве ствари ће лако заменити зимске јакне и капуте.

Спортски модели за младе често су украшени апликом, логотипом, везеним натписима. Производи у цасуал стилу често се надопуњују кожом, траперима и уметцима од антилопа на грудима, лактовима.

Мушка јакна: правила избора

Распон дугих мушких џемпера је толико разноврстан да је право да се изгубите. Зато је код куповине производа препоручљиво слиједити одређена правила која дају стилистима.

Прије свега, треба да кренете од сврхе јакне. Ако планирате да га носите на посао, онда треба предност дати класичним моделима - кардиган, џемпер, пуловер. Дуксерице, тренирке и тренирке су прикладне за излазак и неформалне догађаје.

Затим морате узети у обзир доба године за коју се купује јакна. Вуна, посебно овце, је веома топла, тако да нема боље опције за зиму. Ако јакна треба да замени одећу, модел великог плетива мора да буде обавезанда буде облога, додатна изолација у облику крзна или руно и, пожељно, капуљача.

За вансезони су прикладније лакше верзије алпаке и кашмира, од синтетичких варијанти може се размотрити вискоза.

Боја игра важну улогу. За посао је пожељно користити универзалне суздржане нијансе, углавном тамне - црне, сиве, браон, сенф, па, и свијетла палета боја ће разведрити досадне зимске дане и подићи ваше расположење. Међутим, главно правило - комбинација џемпера и других ствари гардеробе.

Не мање важан критеријум - избор фигуре. Мушкарци који се могу похвалити спортском физиком могу носити дуге џемпере испод појаса, али млади људи са прекомјерним волуменима у подручју струка нису препоручљиви за експериментирање с таквим моделима.

Боље је да дају предност производима са мало слободним резом од глатке плетене тканине, као и пуловерима са В-изрезом на грудима. Такође би требало да избегавају моделе са шалном огрлицом, скупним плетеницама, светлим бојама, великим отисцима.

Свеатсхиртс у популарном прекоморском стилу ићи ће готово свима, али не треба се уплитати у волумен,у супротном, други ће формирати мишљење о стварима из „ванземаљског рамена“.

С којто облекать јакну

Потешкоће са оним што треба носити модерне јакне, не би требало да се појаве. Носи се панталонама, траперицама, панталонама, а љети кратким хлачама. Све зависи од модела, текстуре и боја.

\ т

Џемпери, џемпери, класични џемпери, пуловери се користе за креирање пословних слика. Плетене и плетене монофонске ствари комбинују се са кошуљама, долчевита, дугим лисицама, ушушканим у панталоне. Дуксерица класичног стила може се лако допунити марамицом везаном елегантним чвором, модерним волуменским шалом.

Случајни стил омогућава ношење кошуље без мајице.

Јакна без споне се носи са мајицама, мајицама, под условом да нису видљиве испод њега. Плетени рустикални џемпери одлично изгледају са подераним фармеркама, мајицама, мокасинима.

Ствари јарких боја, са отисцима, обимни обрасци носе се са фармеркама, кожним панталонама. Стилисти препоручују да се не плашите експеримената и храбро мешајте ствари, постижући вишеслојни ефекат који је тако модеран последњих година.