Женско тело за плес - особине модела и правила избора

Страст за плесом је веома корисна. То је физичка активност, и стицање вештине да контролишете своје тело, и начин да се ослободите различитих психолошких комплекса. Осим тога, то је нека врста опуштања и начина опуштања.За некога плес остаје омиљени хоби, а неко своју страст претвара у професију и ствар свог живота . Али у сваком случају, плесач мора бити добро опремљен. Једна од најпогоднијих опција одеће је тело за плес.

Какав је модел?

Класични бодисуит може бити комад постељине или комад одјеће који се носи са сукњом или панталонама. Тело у потпуности покрива цело тело и, по правилу, је уско. Копча се налази на дну у пределу гаћица препоне.

За разлику од класичне верзије, плесни бодови најчешће немају причвршћиваче, тј. Веома су слични затвореним купаћим костимима. Шивање модела искључиво од еластичних материјала, као и присуство довољно великог изреза или затварача на грудима или леђима олакшава ношење ове одеће.

Тело је најпогоднија верзија врха за плесни костим, пошто се ова одећа чврсто уклапа у тело . А то значи да никада неће изаћи из појаса сукње или панталонапокрет који нисте починили. Овај квалитет повољно разликује тело од обичних врхова и блуза.

Значајки плесног костима

По правилу, плесни костим се састоји из два дела:

  • Горњи- најчешће га представља плесно тело;
  • Дно- може бити готово свака опција одеће - тајице, сукња, кратке хлаче. Избор се одређује у правцу плеса.

Главна функција плесног костима је да плесачу пружи максималну удобност. Одјећа не смије ометати кретање. Осим тога, у процесу плесања не би требало да се повуче, злоставља или увија. Због тога је женско тело за плес најбоља опција за одећу за вежбање.

По именовању постоје два типа тијела за плес :

  • Модели обуке . По правилу, ово су обична одећа без додатне дораде. Многе девојке бирају за пробу бодис неутралних боја, на пример, црну или беж. Модели боја су мање популарни, али нису искључени.
  • Модели за говоре . Костими за представе се бирају у зависности од природе плеса, најчешће су то светли модели, често украшени каменчићима, шљокицама, светлим отисцима.

Тренинг бодови обично су исти.за вежбање било каквог плеса, јер је главни захтев за њих висок степен удобности. Али модели за представе могу варирати у зависности од врсте плеса.

За практицирање савремених врста кореографске умјетности (тектоника, јумпстиле, схуффле, итд.) Они бирају спортске боди за плес. То су лаконски модели еластичних материјала.

За класични програм и латиноамеричке плесове комбинујте бодис са сукњама различитих стилова. Одвојени разговор заслужује боду за оријенталне плесове. Концертни модели, по правилу, имају богат декор. Везени су перлицама, кованицама, искрицама.

Сада је трбушни плес веома популаран.Класична верзија костима за ову врсту кореографске умјетности састоји се од стезника, по правилу, богато украшеног шљокицама и каменчићима, појасева и сукњи (понекад се умјесто сукње користе панталоне) . Али практичнија варијанта костима укључује тело трбушног плеса. Разлика између ове верзије тела је присуство исечака испред, јер је за извођење овог плеса неопходно да стомак буде отворен. Са стране и на леђима, стезник и доњи део тела су спојени са танком лицром мрежом боје коже, која је скоро невидљива на телу. По тијелу, по правилу, је ушивена сукња. Ова верзија костима назива се турска, недостаје јој елемент као појас.

Тинејџери могу имати различите опције. За летње пробе, модели са тракама су савршени. АлиНе мање популарни су модели са рукавима од три четвртине или дугим до зглоба.

Фабрицс

Приликом одабира одјеће за плес, потребно је обратити посебну пажњу на састав тканине од које је направљен. Одјећа од високо квалитетних тканина омогућиће вам да постигнете боље резултате јер: \ т

  • не омета кретање;
  • сједи савршено, уклапа се, али не циједи тијело;
  • не пада и не ваља;
  • пролази кисеоник без стварања ефекта стаклене баште за тело;
  • добро уклања влагу, јер класе плеса подразумијевају озбиљна оптерећења, што значи да ће се особа неизбјежно знојити;
  • брзо се суши;

    \ т
  • одликује се једноставном његом, тј. Омогућава прање у возилу;
  • безопасан за кожу, не изазива алергије и иритације;
  • не бледи на сунцу, дуго задржавајући своју оригиналну боју;
  • не растеже чак ни при дуготрајном трошењу.

Које врсте тканина су добре за плес? Модерни произвођачи, по правилу, користе мешане тканине са високим садржајем еластичних влакана. Можете користити потпуно синтетичке тканине или материјал који садржи памук.

Квалитетне плесне одјеће се шиве из материјала као што су :

  • Памук са еластаном . Тканина се базира на природним влакнима, савршено дишехипоаллергениц. Међутим, тканине на бази памука постепено се суше, тако да ће до краја пробе тело вероватно бити влажно од зноја.

  • Ликраје тканина са јединственим еластичним својствима. Међутим, ликра није материјал, већ само влакно које се додаје у другу сировину у производњи тканина. Што је више ликре у композицији, то ће бити еластичнија тканина. За шивање плесних одела, вреди изабрати тканине које садрже око 30% ликре. Тако се мешањем ликре и памука добијају тканине произведене под именом фоотер и рибан. То су прилично густе плетене тканине, које се често користе за шивање плесних спортских одела.

  • Полиестерје један од најпопуларнијих синтетичких тканина, који се такође користи за шивење плесних одела. Полиестерска влакна се ослобађају од рафинираних нафтних производа, ау производњи тканина овим влакнима се додају и други типови влакана, како природних тако и синтетичких. Тако се за шивање плесног бодисуит-а може користити тканина, која је укључивала полиестер и еластан, а такав плетени материјал се назива термин "уље". Друга верзија тканине која је прикладна за шивање плесних костима је микрооил, поред полиестера, у састав је укључена и вискоза.

  • Полиамид . Још једна врста синтетичких влакана,које се користе у производњи тканина за спортске и плесне костиме. На основу ових влакана производе се најлон, најлон, плетена мрежа.

  • Тацтел . Ово је јединствено влакно добијено из нафтних деривата. На основу тога производе различите врсте тканина са мат, сјајном и баршунастом структуром. Такве тканине се често користе за шивање концертних плесних костима. Влакно се такође користи као додатак другим влакнима у производњи мешаних тканина. За шивење плесних одела често се користи тканина, која укључује сат и ликру. Ова тканина је веома еластична, тако да одећа савршено пристаје уз тело и дуго задржава свој облик.

Како изабрати?

Тело плеса треба да седи савршено. А то значи да морате да купите одећу тачно у величини. Ни у ком случају не узимајте тело "за раст", то је често грех мајки, с обзиром да деца расту веома брзо. Наравно, у томе има неке истине, али проба плесова у тијелу која не одговара величини ће бити изузетно незгодна за малу плесачицу.

Али стицањем униформе за пробе за себе, девојке које су недавно почеле да играју често су, напротив, покушавале да узму мањи модел, верујући да ће изгледати мршавије . Ово је велика грешка. Ношња за плес би требала бити удобна. Ако ће одијело ударити у тијело или трљати кожу, великеуспех у плесу неће успети.

Стога, не купујте тело за плес без уградње. Приликом покушаја на моделу, обавезно направите неколико једноставних покрета. То ће помоћи да се изабрани костим седи савршено. При куповини боди за пробе, одустаните од модела са декором - уске чипке, металне декоративне детаље, итд. Ови елементи, наравно, украшавају костим, али могу да трљају кожу током пробе, изазивајући велику нелагодност.