Стилови венчаница, како се не би изгубили у разноликости

Различити стилови вјенчаница омогућавају невјестама да одаберу свој идеалан модел, који ће нагласити не само његову љепоту, већ и особине карактера.

Класични рез

Стилови венчаница су веома разноврсни. Али постоје тзв „Класични“, који укључују„лопту“, „силуету“, „Годе“, „колумну“ и стил кошуље .

Хаљина А-лине , позната као "принцеза", привлачи својом свестраношћу, прикривајући било какве недостатке у фигури. Стезник, који лагано обавија невестин камп, има благо надвишени струк и размеђујући руб хаљине трапеза, што га чини веома лаким за ношење. Прслук се лагано претвара у руб, а струк је означен драперијама. Сам стезник може бити направљен у облику прслука, улар или овратника који прекрива врат. Сукња се одликује средњом помпом, може бити украшена дијагоналном драперијом, бити глатка или имати лагану набору. Ова ремек-дела су направљена од шифона или сатена, украшена везом.

"Година", такође је "Сирена" - избор високих и витких лепотица . Одговара младенчевом телу као рукавица, која се шири меким таласима од колена. Прслук у таквим хаљинама може бити било који, као и дужина рукава. ФорДајући већу сличност "сирени" дизајнери украшавају модел малим возом. Тканине се бирају са глатком текстуром, наглашавајући идеалне пропорције младенке. Палета боја је остарела у класичној свадбеној скали.

Фото-каталоги вјенчаница нудестил "лопте" . Одликује се добро постављеним стезником за стезник корзета и пахуљастом сукњом, почевши тачно на линији струка и падајући у под. Овај стил је представљен као најсвечанији и зато је стезник извезен драгим камењем, бисерима, сребрном или златном нити. Сукња је ушивена на принципу наношења слојева или “посађена” на “прстен”. Да би извели тако сложен рез, дизајнери бирају тил, свилу, рез или сатен, играјући се са текстурама. Класична палета боја: бела и аивор.

Вјенчаница у стилу мајицеће бити дар за невјесте које желе показати свој активни “урбани” карактер. Врх хаљине увијек подсјећа на строгу мушку кошуљу с рукавима од три четвртине. Сукња, означена добро постављеним струком, у већини случајева је пахуљаста, иако дизајнери нуде и директан рез. Тканине у овом случају се бирају са оком на врху - памук, свила и шифон.

Завршава преглед „колоне“ класичних хаљина . Ово је раван рез који чврсто одговара облику , избегавајући драперије и наглашавајући сваки завој. Његова дужина варира од линије кољена до нивоа "до пода" са малим возом. Одабрани су материјали за кројењеразноврсна, али предност се даје текстури са благим растезљивим ефектом, омогућавајући младој да се удобно креће. Најпожељнија боја је бела, што опет наглашава да је “колона” избор веома витких дама.

Стилови кроз године

Преглед стилова хаљина за невесте обојене временским оквиром требао би почети од женских грчких модела. Читав спектар њихових стилова савршен је за посебан дан. Младенка може да изабере модел са асиметричним кројем огрлице, подељеним рукавима, са стезником у облику наглашеног бустера, "огрлицама" или са В-изрезом. Руб је једнако различит. Кратке хаљине у грчком стилу одишу моделима „на под“, обиљем драперија, употреба вишеслојног и скромног везења нити чини ове моделе универзалним. Треба напоменути да су за ову врсту хаљина одабране најлакше тканине - шифон и тафт. Дизајнери ограничавају палету боја само пастелним нијансама.

За оне који желе да осете праву принцезу, стилисти препоручују да се окрену одјећиу средњовјековном стилу . Препознатљиви по јасним контурама силуете, полу-опремљени стезник са изрезаним квадратом, дугим рукавима са утичницама и рубом је нешто шири од онога што се користи у А-силуети. Истакнут је и избор тканина: за такве хаљине преферирају се тешке тканине од сатена, баршуна и обавезног везивања бисера и камења. Истиче се и палета боја: дуетБијела и златна или сребрна боја користи украшавање тамноцрвених, смарагдних, тамноплавих тонова.

За оне који воле елеганцију и лакоћу, стилисти препоручују окретање премаправцу барока . Тесни прслук са изузетним везом улази у врло бујну сукњу. Формира се хоризонталним драпирањем или наглашавањем слојева. За кројење таквих хаљина боље се бирају природне тканине. Палета боја није ограничена на уобичајене тонове беле и аивор. Младој ће бити понуђене златне, бордо, црвене и сребрне опције.

Циклични 18. век вратио је невесте на канал скромности. У перспективи моде првог периода Новог времена, стилисти нуде рез који у потпуности покрива груди, рамена и врх и има степенасту, слојевиту сукњу до пода. Шиве се од природних тканина - памука, таффета, сатена са рељефним узорком или платна, чипка се користи као декорација. Палета боја је врло суздржана - свијетло плава, сива, смеђа и врло ријетко - жута.

Империјални стил(империјални стил) замијенио је такав пуритански стил . Вјенчанице које се заиста уклапају у ову област разликују се употребом прозирних тканина. Стезник је направљен у облику дубоког квадрата са рукавима "латица" или "лампе". Од крака је одвојен засађеним изнад струка, практично испод дојке,везени појас.Сукња је увијек мекана, једва спуштена на под.Палета боја одговара духу ере - златна, небеско плава, бледо жута, светло зелена и сребрна.

19. век представио свету не само империјалне хаљине.Свјетска изложба у Паризу значајно је промијенила перцепцију женских стилова гардеробе.Уски, наглашени струк, мекана сукња која тече по поду, отечени рукави разних дужина, наглашавање помпе кукова, дубоки деколте, понекад прекривени прозирном тканином - све ово разликује вјенчанехаљине модерне ере .За њихову кројачку претежно се бирају атласи и тафти, који не само да оплемењују силуету прелијепе даме, већ се и лако могу приклонити набору и драпирању.

Винтаге интерпретације

Хаљина у винтаге стилу одговара укусу софистицираних особа.Под овим правцем у моди вјенчања обично се подразумијевају иконски стилови, настали од почетка до шездесетих.прошлог века.И отвара "параде" моделе викторијанског стила.

Както е тако атрактивно заоблеки ере на краљица Викторија ?Прво, префињеност и подцртавање.Затворене линије руку и рамена, стандардна висина струка, строги стезник и раван рез.У таквим хаљинама увијек постоји подесиви корзет, рукави максимално уклапају руке и затварају их на дланове.Посебност је дискретан декор везен свиленим нитима и перлама.Перформансе тканина за таквеЕнглеске хаљине користе сатен и баршун, а као други слој и покривају руке и рамена - танку чипку. Да бисте креирали слику у овом стилу, боја хаљине треба да буде искључиво беле.

После једне деценије, мода се драматично променила, и то у двадесетим годинама. Тенденција за венчаним хаљинама била је уАрт Децо смјеру, а друго име “Гатсби Дресс” . Подесите их на укус дама са "дјечачким" облицима. Одликују их равне, струјне силуете у поду, мекана вертикална или дијагонална застора, која не ствара волумен. Хаљина може да отвори рамена и може их прекрити најтањом чипком сашивеном камењем. Мода за овакве хаљине потицала је из троме Африке, па се због тога њихова боја често остварује у хладу слоноваче (слоноваче), рјеђе у пастелним или бијелим. Избор тканина за такве свадбене хаљине је веома строг: органза, тафт, шифон и свила. Потребно је да свој изглед допуните веома умерено: могуће су само минђуше и наруквице, низ бисера.

30. год.дали су невјестеултрагенералним силуетама . Обухваћају силуету, наглашавајући сваки завој са драперијама, везицама, асиметричним линијама кукова, струком и крајем. Врхунац ових хаљина лежи у исечку стезника: В-изрез, везан за танке траке. Вјенчани стилисти нуде фасхионистама да обрате пажњу на чињеницу да уопће није потребно држати се класичног модела на поду, преферирајући краће верзије које су толико сличненошње плесача из чувеног "Чикага". Тканине морају бити скупе и природне, тако да бисерна жица која се користи као украс наглашава луксуз слике.

40-50 година обележена повратком женских силуетау стилу Нев Лоок-а . Уски стезник са затвореном линијом прсног коша, пахуљастом сукњом “дужине чаја”, грациозним, концизним линијама. Тканине су за њих одабране најразноврсније, укључујући и вештачке. Но, палета боја остаје веома суздржана - беж и бијела, што је због чињенице да такве хаљине наглашавају њежну скромност младенке, веома подсјећајући на софистицирану Аудреи Хепбурн.

Светла ретроспектива

Изабравши својухаљину у стилу 60-их година , невјеста јој уистину нудисве винтаге моделе . Допуните своје опције у правцу минимализма. Ове хаљине имају равну или трапезоидну, полу-лабаву или лабаву силуету, као и дужину од мини до маки. Поред традиционалних свадбених тканина, широко се користи и гуипура, а контрастни акценти се користе у палети боја. И не можемо не споменути иконичке моделе у стилу "Стилиаг". Њихов стил је затворен стезник, комбинован са пахуљастом сукњом, постављеном на петтицоатс са степенастим изгледом. Хаљине имају само средњу дужину и изражен струк, подвучен траком.

70снуде поглед на хаљину младенке кроз призмухипи стила . Одликују се равном, лабавом везом, без јасно дефинисаног струка, В-облика или вратног чамца, голих рамена и дужине до пода. За ове хаљине одликују се неконвенционални материјали за шивање - памук и лан, а релевантни су и кукичани модели. Чак је и палета боја близу природног - аивор и беж.

Ако невеста жели да створислику у стилу европских 80-их , онда треба изабратиколону за хаљине . Али за разлику од класичне верзије, обратите пажњу на моделе са светлим, обимним декорима и везом са бисерима. Најомиљенија у том периоду била је кремаста нијанса на атласу.

Ретро стил је веома обиман, јер у његовом оквиру постоје многи модерни трендови.

Модние тренди

Један од најпопуларнијих трендова у темама вјенчања је рустични стил. Хаљина у овом правцу наглашава једноставност церемоније. Модели су условно подељени у две категорије.

Прво -рустик . Одабиром такве хаљине, младенка ће добити слободан рез силуете и руб који се спушта до линије пода. Изрежите га што је могуће једноставније и можете га украсити хоризонталним слојевима, ручном чипком и меком, једва примјетном огртачем. Хаљина у стилу рустикалног шиваћег памука или лана. Сликано је само у пастелним нијансама.

Други -цоунтри музика . Хаљине у овомеразликују завидну разноликост. Њихов врх се изводи у облику бустие на широким тракама, са квадратним резом, "бродом" или "огрлицом". Руб се спушта до линије, не испод колена, а сама сукња је изрезана у облику А-силуете, "звона" или "тулипана". Тканине се бирају по принципу природности: шифон, памук или лан, оивичене ручно рађеном чипком. Палета боја је ограничена на природни, пастелни асортиман, на који цветни отисци тако погодно падају.

Она им је блискаПрованса . Исти лаконски, раван рез, али рамена и линија грудног коша прекривени су најтањом чипком, а руке су прекривене прозирним звонастим рукавом. Шивене су од мат материјала, а палета боја је ограничена на белу, беж и екру, са додатком акцента у лавандиној нијанси. Под таквом хаљином бирати винтаге накит и ципеле на равном курсу.

Хаљина у стилусхебби-цхиц-аобухватиће профињену лепоту Одликује се једноставним резом са слободним затвореним стезником и рукавима дужине у распону од "фењера" до. Декор је направљен са чипком и хоризонталним огртачима. Дизајнери дужине дужине постављени су од миди до маки. Веома младим невестама се нуди верзија хаљинице-сундресс. Поред хаљине, невеста је дужна да носи рукавице, шешир и старински накит. Ове хаљине су шивене од органзе, чипке, сатена и гипуре, а палета боја је постављена у суптилне пастелне боје.

Хаљина у бохоће помоћи да се увећа слика природне слободе стиле. Стил вјенчања у њему се одликује равним, полу-покровним резом с отвореним или полу-голим раменима, “дуљином пода”, вертикалним драперијама и резовима на сукњи. Боемски стил подразумева да је хаљина ушивена од природних мат тканина пастелне палете и допуњена ручно рађеним прибором.

Тема вјенчања наставља се романтичном темому наутичком стилу . Одликује их посебно приањање прслука: дизајнери остављају отворена рамена, покривају руке, или украшавају своје креације "малим морнарским" огрлицом. Такође у таквим моделима често леђа остављају голи, а дужина руба постављена миди или у поду. Шити их из различитих материјала, укључујући и платно. Шема боја је најчешће представљена дуетом белог и засићеног плавог. Међутим, може се користити читава палета боја плаве и нане, као и пруге, сидра и отисци паислеи.

Они су у духублизу хаљина у стилу плаже . Зашити их од прозирног шифона, формирајући прозрачну силуету. Рез се одликује максималном отвореношћу, полу-притезањем прслука у облику банде, улар или тенка. Скрива за развијање може имати равну дужину према поду и може бити асиметрична са одвојивим горњим слојем. Као декорације користе се разне драперије. Дизајнери палета боја постављени су у бијеле, небеско плаве, екру или пјешчане боје.

Стилисти нуде сјајне невестепин-уп хаљине . Карактерише их њихова наглашена сексуалност. Затегнута силуетадевојчице, и мекана сукња, која јасно почиње на струку, ствара илузију пешчаног сата. Да би појачали ефекат женствености, дизајнери наглашавају линију грудног коша са наглашеним чашама. Они који желе да нагласе колена што је више могуће препоручују се да се померају - хаљина са бустиером са огрлицом која улази у фигуру до колена са сукњом за оловку.

Мање изазован стил за невесте сугеришестеампунк ​​. У његовом стилу се користи круто засађени корзет, украшен воланима и набора на врху, и мекана, вишеслојна сукња, асиметрично скројена. Уместо уобичајеног вела, младенка ставља шешир, а рамена прекрива јакном или дебелим болером. На ово, заједно са ослонцем на ношење чизама са високим везивом.

Велика енергија на слици младенке доносихаљине у стилу стене . Одликује их добро постављен корзетски стезник, комбинован са пахуљастом, асиметричном или подераном сукњом. Руб може бити двослојни и по потреби одвојив. Његова дужина се креће од екстремног мини до линије "до пода". Традиционалне мрежасте тканине у кројењу ове врсте хаљина спојене су “решетком”, а црна боја је обавезно укључена у палету.

Милитарије најзаступљенији тип хаљине. Најчешће се невестама нуде класични модели украшени камуфлажним отисцима. Али праве хаљине овог правца имају равну, једва уграђенупоклопац, са јасном линијом рамена и средње дужине. Украсите их упареним редовима "војних" дугмади. Одговарајуће тканине користе се за кројење, а изабрана боја је искључиво бијела.

Стилови кроз призму земаља

Национална тема на свадби је на врхунцу популарности, посебно у славенском стилу. Главна карактеристика је традиционални вез, изведен у црвеним бојама.

Ако је млада одлучила да одаберехаљину у руском стилу , онда би требала дати предност резу „А-силуете“, хаљини-сундрессу, „кошуљи“ или плесној дворани с декором „бојар“. Фабричке перформансе могу бити било које, али платно је аутентично. Палета боја је строго ограничена: бела у комбинацији са црвеним, сребрним, плавим, златним или Гзхел принтом. Предуслов је плетење врпцама у коси како би одговарале обрасцу хаљине.

Украјински стилвјенчаница позива невјесте да испробају извезене хаљине у којима су узорци и крст извезени концем. Други класични стилови су прихватљиви, али обавезан атрибут је црвени појас са копчом цвијећа и црвеним ципелама.

Европа такође представља невесте са много идеја за ношење венчања. У хаљинама шпанског стиластил резања личи на Бога, али постоје фундаменталне разлике. Прво, чврсто пријањање хаљине завршава се у средини бутине, након чега се руб волана или набора нагиње ка поду. Друго, сукња је зашивена као са равним резом.дно, асиметрично, слично плесачком костиму, са боди-бустиером, за који је модел добио друго име - “Цармен”. Тканине за кројење су одабране текстуром и лако се прекривају. Палета боја није ограничена на белу: она омогућава црвене тонове. Обавезни елемент декор је лук са цветом на појасу, који наглашава уско струк.

Француски модели су веома разноврсни. Разликује их на много начина елегантне линије, што је типично за "Цолону". Али у исто време, невеста се нуди да покушада ради у стилу “Цанцан” . Њихов рез је уски прслук, украшен огрлицама и везеним камењем. Комбинује се са пахуљастом, украшеном хоризонталном драперијом, асиметричном сукњом, падајући од леђа до пода и формирајући воз, а испред - сужено откидајући колена.

Атрактивно "затварање" је другачијиоријентални стилвенчаница. Невестама се нуди да изаберу једну од три опције. Први је сари. Разликује их равном, једва уграђеном силуетом и затвореним раменима и грудима. За кројење је прихватљива само свила, која је извезена сребрним или златним нитима. И сама хаљина је изабрана у црвено или зелено, иако су беле и слоноваче дозвољене.

Друго -у египатском стилу(Галабеанс). Максимални затворени стил вам омогућава да само нагађате о обрисима на врху силуете младенке. Међутим, нашироко се користи вез са драгим камењем, златним концем и перлама. Ваистлине саменаглашава тешку, пахуљасту сукњу, која је активно укључена у драперију и наношење слојева.

Треће -јапански стил . Класична верзија је црвени или бели свилени кимоно, али у савременом читању може бити било која равна или “А-силуета” хаљина са затвореном линијом груди и усправном огрлицом. Хаљина мора бити присутна на широком појасу, везаном на традиционалан начин за Јапан.

Разноврсни стилови вјенчаница омогућавају невјестама да изаберу идеалан модел за свој посебан дан, без обзира на то што је класично или стилизовано, да буду вјенчање.